Przelew weryfikacyjny – o co w nim chodzi?

Osoby, które chcą dostać chwilówkę, powinny się przygotować na to, że prawdopodobnie będą musiały wykonać przelew weryfikacyjny. To jeden z wymogów stosowanych przez firmy pożyczkowe, więc raczej mało prawdopodobne, że bez niego otrzymamy pożyczkę. Pewnie zastanawiacie się, po co jest ten przelew i czy naprawdę jest konieczny?

Przelew weryfikacyjny pomoże sprawdzić Waszą tożsamość

Firmy pozabankowe muszą w jakiś sposób upewnić się, że pożyczają pieniądze właściwej osobie. Przelew weryfikacyjny to jeden ze sposobów sprawdzania tożsamości klienta. Jest to najprostsza metoda, więc najczęściej się z nią spotkamy. W ten sposób firma może upewnić się, że podane konto faktycznie należy do osoby, która stara się o pożyczkę oraz czy dane podane we wniosku są prawdziwe. Dopiero wtedy pożyczkodawca rozpatrzy nasz wniosek. Dlatego jest to niezwykle istotny krok dla pożyczkodawcy. Pamiętajmy, żeby tego rodzaju przelewy wykonywać wyłącznie z naszego prywatnego konta. W innym przypadku nasz wniosek zostanie odrzucony.

Na co uważać przy wykonaniu przelewu weryfikacyjnego?

Niestety, niektóre firmy mogą oszukiwać swoich klientów. Może się zdarzyć, że wyślemy przelew weryfikacyjny zupełnie komuś innemu, bo zostaliśmy wprowadzeni w błąd. Dlatego przed jego wykonaniem, warto sprawdzić, czy konto faktycznie należy do firmy pozabankowej udzielającej pożyczki. Unikajmy firm, które nie mają numeru KRS lub danych kontaktowych, bo to mogą być oszuści.