Musimy sprawdzić co potrzebujemy

Jeżeli nosimy się z zamiarem podpisania umowy, która pozwoli nam na zaciągnięcie pożyczki pozabankowej, to z pewnością jeszcze na etapie szykowania się do wypełnienia wniosku, powinniśmy się zapoznać z regulaminem danej firmy pożyczkowej. Tylko wtedy będziemy wiedzieli, jakie dokumenty musimy przekazać, a więc będziemy mogli się do tego wszystkiego odpowiednio przygotować.

Nie powinniśmy być zaskoczeni

Z pewnością atutem takich chwilówek jest to, że nie potrzeba tutaj dużo dokumentów, dzięki czemu możliwe jest ich zaciąganie dosłownie w ciągu kilku chwil. To co będzie tutaj potrzebne, to z pewnością numer naszego rachunku bankowego, co nie powinno nas dziwić, bo w końcu te pieniądze muszą być gdzieś przelane. Poza tym, będziemy musieli podać numer telefonu do siebie, tak aby konsultant z tej firmy mógł się z nami porozumieć. No i ostatnią rzeczą będą nasze dane osobowe, a także dokument, taki jak dowód osobisty, który pozwoli te dane zweryfikować.

Czego nie potrzeba?

Z pewnością ucieszy nas fakt, że nie będziemy do takiej pożyczki musieli organizować zaświadczenia o zarobkach, a co się z tym wiąże, nie będziemy musieli się szefowi przyznawać, że potrzebna nam jest pożyczka. Dodatkowo nie trzeba będzie mieć dokumentów z BIK, a to także pozytywnie wpłynie na szybszy czas rozpatrzenia naszego wniosku.

Warto wiedzieć, co jest nam tutaj potrzebne, a co jest zbędne, bo wówczas łatwiej będzie nam się przygotować do wypełniania wniosku, który tutaj jest konieczny, abyśmy mogli uzyskać pożyczkę.