Czy są jakieś granice?

Wiadomo, że jeżeli zastanawiamy się nad zaciągnięciem pożyczki pozabankowej, to w pierwszej chwili sprawdzamy jak to wszystko wygląda, jakie są wytyczne, co konkretnie musimy zrobić, co musimy spełniać. Dzięki temu wiemy od razu, czy nasz wniosek w ogóle zostanie wzięty do rozpatrzenia, czy może od razu będzie odrzucony.

Z wiekiem jest różnie

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że jeżeli chodzi o wiek pożyczkobiorcy, to wiele zależy od konkretnej firmy pożyczkowej. Są takie, które udzielają pożyczki każdemu, kto posiada dowód osobisty i potrafi wypełnić resztę dokumentów. Są jednak takie, które mają określone, że pożyczkę mogą zaciągnąć tylko osoby w wieku 21-70 lat, i nikt poza tym wiekiem, nie będzie mógł otrzymać pieniędzy. Jeżeli nie mamy jeszcze tego wieku, albo go przekraczamy, to koniecznie powinniśmy zobaczyć za takimi firmami, które nie mają tego typu ograniczeń, bo z pewnością je także będziemy mogli znaleźć.

Warto wszystko sprawdzić

Z pewnością warto sprawdzić takie rzeczy jeszcze zanim przystąpimy do wypełniania wniosku. Wówczas nie będziemy tracili czasu na firmę, która od razu odrzuci nasze podanie, bo nie będziemy spełniali jednego z najważniejszych punktów. Jest wiele innych firm, więc nie będziemy mieli problemów ze znalezieniem takiej, dla której nasz wiek nie będzie przeszkodą, pod warunkiem, że jesteśmy pełnoletni.

Warto popatrzeć na różne propozycje, tak aby mieć pewność, że skorzystamy z tej najlepszej dla siebie. Zwłaszcza, że tych firm jest naprawdę dużo i mają one różne wytyczne.